Maj

IMG_20150503_162541I przyszedł maj. Piękny miesiąc. A jak pięknie się zaczyna. I to rok w rok. Weekendem majowym. Te majówki z moim M. takie wyjazdowe zawsze są. Wycieczkowe. Bo my z tych zwiedzających jesteśmy. Lubimy się szwędać. I ciekawe miejsca zwiedzać. W tym roku jednak przypadło, że M. na statku. Za to my z Jasiem zwiedzamy. I spacerujemy.

W maju odżywam. Wystawiam buzię do słońca. Kolekcjonuję piegi. I oddycham pełną piersią. Bynajmniej się staram. W maju ptaki jakby głośniej ćwierkają. I słoneczne promienie przygrzewają. Nowalijki na śniadanie. I bez kwitnie. Uwielbiam go. Tak jak kwiaty jabłoni. No i wyczekiwane przeze mnie cały rok szparagi. Świeżutkie. Bielutkie. Pyszne. I zdrowe.

Maj to długie spacery. Pikniki. Wycieczki za miasto. Rower. Z wiklinowym koszem. W tym roku maj to też przesiadka Janka do spacerówki. Tej lekkiej. Idealnej na letnie spacery. A i ja sezon w maju rozpoczynam. Kwiaty sadzę. I zioła. By oko cieszyły. Hortensje tak pięknie kwitną. Lawenda swym zapachem już niedługo pokusi. I słoneczniki swe główki ku górze wyciągną. Będą truskawki. I czereśnie. Letnie koktajle ze świeżych owoców. Od maja też lody na patyku. Najlepiej te własnej roboty. Kosz piknikowy pełen smacznych przekąsek. Śniadania na dworze. I nocne koncerty świerszczy.

W maju czas jakby szybciej płynie. I niech już tak zostanie. Wszak powrotu Marynarza doczekać się  nie możemy…

IMG_20150503_162556IMG_20150503_152812wózek Recaro Easylife

torba Pink No More

bambusowa chusta Pink No More

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s