Niespodzianki dla Marynarza do walizki

Kontrakty, czy to te bardzo długie, czy te nieco krótsze, ciągną się jak flaki z olejem, zarówno nam żonom/dziewczynom/partnerkom marynarzy, jak i samym marynarzom. My kobiety jesteśmy bardzo pomysłowe i często zaskakujemy naszych Chłopaków wkładając im do bagażu rożnego rodzaju niespodzianki.

Myślę, że każda z nas chociaż raz robiła taką niespodziankę dla swojego Marynarza, a jeśli są tutaj świeżo upieczone Marynarki, to na pewno znajdą sporo pomysłów. Kilka z niżej przedstawionych niespodzianek sprawdziło się u nas, jeszcze inne to Wasze pomysły. Mam nadzieję, że każda z Was znajdzie coś dla siebie, a raczej dla Waszego Marynarza. Jeśli macie jeszcze inne pomysły, dzielcie się z nami, im więcej tym lepiej.

Kalendarz ze zdjęciami

Praktycznym, miłym i bezpiecznym prezentem jest kalendarz, najlepiej ze zdjęciami najbliższych. Taki spersonalizowany kalendarz robi się bardzo szybko, na stronie internetowej wybranej drukarni wczytujesz zdjęcia, wysyłasz do druku i gotowe. Mój Marynarz zawsze ma ze sobą kalendarz z naszymi zdjęciami. Jest to dobra forma na skreślanie dni na statku.

Liściki na każdy dzień

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł, by przygotować dla swojego M. coś wyjątkowego na statek. Postanowiłam, że będą to malutkie liściki na każdy dzień. Włożyłam w to sporo pracy i serca, a radość po skończeniu była ogromna. Malutkie koperty sklejałam własnoręcznie wkładając do każdej zwiniętą karteczkę z cytatem, anegdotą, naszym powiedzeniem, naszym wspomnieniem, wyzwaniem itd. Mój Marynarz był wniebowzięty, codziennie otwierał jeden liścik ode mnie. Efekt końcowy możecie zobaczyć tutaj

Listy na kilka tygodni

Przed ostatnim wyjazdem na statek niepostrzeżenie spakowałam do walizki mojego M. siedem kopert. W każdej kopercie znajdował się list. Liczba listów była całkowicie przypadkowa. W listach było to, co w danej chwili chciałam powiedzieć mojemu mężowi, gdy już będzie tam na statku, tysiące kilometrów stąd. Wiem, że czyta systematycznie, co jakiś czas otwierając jeden list ode mnie.

Filmiki lub zdjęcia

Ciekawym pomysłem jest również zapakowanie do walizki pendriva, na którym możemy zapisać zdjęcia lub filmiki przygotowane specjalnie dla M. Mogą to być nasze wspólne zdjęcia z czasu, kiedy marynarz był w domu. Może to być na przykład sesja zdjęciowa zrobiona specjalnie dla Marynarza po kryjomu przed nim, tak by miał niespodziankę. Mogą to być filmiki nagrane przez nasze dzieci specjalnie dla taty. W końcu mogą to być pikantne filmiki z naszym udziałem nagrane specjalnie dla Marynarza, tak by tęsknota nie dała się we znaki, a tylko rozpalała zmysły podczas oglądania kolejnego filmiku. Ile osób tyle pomysłów.

Pluszak od dziecka

Bardzo słodkim i wzruszającym prezentem dla Marynarza jest zapakowanie do walizki przez nasze dziecko swojej ulubionej maskotki, tak by była cały czas z tatą marynarzem, przypominając mu o czekającym w domu brzdącu. Maluch może również przygotować laurki na urodziny/dzień taty czy inne przypadające akurat na statku uroczystości.

Pomysłów jest cała masa. To tylko namiastka a zarazem pierwsza tura. Dzielcie się swoimi pomysłami, im więcej ich tutaj uzbieramy, tym więcej osób skorzysta. Na pewno za jakiś czas pojawią się tutaj na blogu kolejne niespodzianki dla naszych Wilków Morskich.

2 thoughts on “Niespodzianki dla Marynarza do walizki

  1. ja zawsze wkładam listy (np. na pierwszy dzień każdego miesiąca + inne okoliczności), oczywiście prezenty jeśli urodziny albo święta wypadają na statku, a ostatnio zawsze dokładam taki pakiet startowy tj. dżemik własnej roboty i jakieś słodycze, żeby było mu słodko 🙂 teraz włożyłam nawet kalendarz adwentowy, a niech też mu słodko się odlicza czas do świąt 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s